czwartek, 1 grudnia 2016

Kursik

Pomysł na wykonanie tej bombki, lub na zrobienie ozdób na stół świąteczny jest dość prosty. Myślę, że każdy sobie z tym poradzi. W zasadzie nic nie powinnam więcej pisać tylko wkleić zdjęcia. W razie wątpliwości możecie dopytać w " komentarzu".

Nie pytajcie mnie tylko o kolory. Tu taj jest całkowita dowolność możecie kombinować z czerwienią z bielą łączyć dowolne kolory i po prostu się bawić.

Potrzebujemy kule styropianowe, pistolet z klejem na gorąco, dowolne farby akrylowe w dwóch kontrastujących ze sobą  kolorach, Pędzel gąbkowy do nanoszenia farby i chęci.

 Na kule akrylowe nanosiłam wzór wyciskając klej z pistoletu, nie rysowałam go, to czysta improwizacja, a kiedy klej ostygł mogłam zacząć nakładać farbę.


Ja wykorzystałam resztkę czarnej farby do drewna i metalu
Na pomalowaną i dobrze wysuszoną kulę naniosłam kolejną farbę, w tym wypadku ważne żeby ilość farby na gąbeczce była niewielka. Chodzi o to żeby nie zasłonić kolejną warstwą farby wzoru, który powstał z kleju. Nadmiar farby trzeba usunąć wycierając pędzel o brzeg talerzyka lub w papier ręcznikowy.Tak wyglądają ukończone kule


Bawcie się dobrze i do miłego :)