środa, 9 stycznia 2013

Biżuteria z recyklingu krok po kroku

Pomyślałam  że może będziecie chciały spróbować same zrobić takę biżuterię, więc przybliżę Wam jak krok po kroku robiłam swoją:
Po pierwsze co nam będzie potrzebne oprócz dobrych chęci
butelka po napojach
nożyk , nożyczki, zestaw do wyrobu biżuterii
kleszczyki z okrągłymi końcami i tnące szczypce świeczka koraliki i szpilki do biżuterii  a których nie ma na zdjęciu


Butelkę rozcinamy i pozostawiamy tylko gładką część na której będziemy rysować kółkaN zdjęciach tego nie widać ale na wyciętym kawałku odrysowałam kółka, ja swoje odrysowywałam od świeczek , a potem wycięłam.Nie muszą być wycięte perfekcyjnie, potem je nacinamy jedno w czterech drugie w sześciu miejscach tak jak na zdjęciu.


Dla nadania kształtu płatków pościnałam kanty przez co powstał prosty kwiatek cztero i sześcio płatkowy


teraz należy je uformować nad płomieniem świeczki, trzeba to robić ostrożnie niezbyt blisko płomienia, zbyt duża temperatura może spowodować pomarszczenie i stopienie plastiku a my mamy tylko nadać kształt.


W ten sposób formujemy obydwa kwiatki, żeby zrobić otwór do nawlekania rozgrzałam nad płomieniem igłę  którą wypalałam otwory.
Teraz wystarczy tylko złożyć kolejne elementy.

Tak składamy kolejne kwiatki , a makaroniki, to pocięte paski trykotowej bluzki szerokości ok 5-8 mm


Które po wyciągnięciu zwijały się chowając postrzępione krawędzieTo wszystko, zakończenie to sprawa dowolna, ja swoją zakończyłam splotem makramowym.


Życzę Wam miłej zabawy, a że nie lubię jak się coś marnuje to pomyślałam że z denka butelki można zrobić fajne świeczniki, podgrzewając krawędzie powstał fajny kwiatek samotnie wygląda dość blado a nie miałam czasu przygotować aranżacji, ale kiedyś Wam to udowodnię. Hihi
Do miłego, pozdrawiam wszystkich serdecznie.