czwartek, 8 marca 2012

Kursik pisankowy z okazji Dnia Kobiet

W komentarzach pod poprzednim postem padło pytanie - co to za technika?, dotyczyło zaprezentowanej pisanki, więc pomyślałam że pokaże po kolei co robię z tymi moimi wydmuszkami może skorzystacie i same też takie jaja sobie zrobicie ku mojej uciesze. A uciecha będzie jeszcze większa jak te swoje jaja potem zaprezentujecie. Więc do rzeczy.
Pierwsza czynność to rysowanie ołówkiem na wydmuszce, narysujcie jakieś bohomazy podobne do moich bądź własnego pomysłu.


Następna czynność to nakładanie konturówki lub kleju Magik jak to ja czynię (klej dłużej wysycha ale jest sporo tańszy)Po wysuszeniu (taperujemy lub tapujemy nie wiem która forma będzie tą właściwą) więc pokrywamy farbą podkładową, białą lub lekko kremową


Ja do tego celu używam farby DULUX
Farba musi dobrze wyschnąć, kolejny etap to nakładanie farby która będzie nadawała kolor, w moim przypadku to była  farba do decoupage firmy Haritage
Tym razem farba nie musi być położona zbyt dokładnie, nie można jej też zbyt mocno wysuszyć. Kolejnym krokiem jest woskowanie, ja do tego celu używam  wosku budowlanego do tworzenia stiuku.


Używając płatków kosmetycznych usuwacie farbę w wypukłych części na swojej wydmuszce i powstaje taki dziwaczek


Pozostało wykończenie, ale to już sprawa dowolna ja zakończyłam naturalną rafią

Pozdrawiam wszystkich zaglądających i życzę miłej zabawy